AMD A-Serisi APU İşlemciler

AMD A-Serisi APU İşlemcilerAMD A serisi işlemciler fiyat / performans açısından İntel işlemcilerden daha uygun görünüyor. Bende bu şekilde düşünerek topladığım oyun bilgisayarı için A8 X4 5600K (3.60GHz 4MB 100W FM2) işlemci kullandım. SSD Harddisk kullanarak harika perfornmas elde ediyorsunuz gerçekten. İşlemcinin merak ettiğim performansı oyunlar da nasıl olacağıydı. Gayet güzel başlayan oyun testi (Medal of Honor , Call of Duty:Black Ops) aradan birkaç dakika geçmesi ile işlemci fanından gelen feryat figanlar ile “burası çok sıcak !” diyordu.

AMD A Serisi nin üzerinde gelen işlemci soğutucuları normal kullanıcılar için yeterli gelse de oyun ve yüksek grafik özellikleri çalıştıran kullanıcılar için yeterli gelmeyecektir.

FM2 CPU SoğutucuBu durumda A8 X4 5600K ‘nı üzerinde gelen fan ve soğutucuyu atıp yerine daha güçlü olacak bir FM2  OEM Soğutma ( Ortalama 60$ ) sistemi taktım ve böylece ısınma problemini giderdik.

Sonuç olarak AMD A Serisi işlemciler AMD Radeon™ GPU ile devrimci bir çıkış yakalamış olmasında karşın işlemci yanında gelen soğutucular yetersiz kalıyor. Sizde gidip ayrı bir CPU soğutucusu aldığınızda ( ki buda + maliyet oluyor ) İntel işlemcilere kıyasla fiyat farkı kaybolmuş oluyor.

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.