SSD Disk ile Gerçek Performansa Ulaşın

CORSAIR 120GB FORCE 3 SERISI SATA 3.0 SSDYazılımcı Volkan abimizin dizüstü bilgisayarına OCZ Vertex 4 SSD HartDisk takarak mevcut performansını bana göre 10 kat arttırmasını  görünce bende kendi dizüstü bilgisayarıma hemen bir SSD HardDisk almayı kafaya koydum. CORSAIR  FORCE 3 serisinden 120 GB olanından aldım ve makinama yerleştirdim. İlk önce Windows  8 yükledim. Dell Vostro 1015 modelli dizüstü bilgisayarım win8 ile oldukça hızlı görünüyor. Sanki bilgisayar yenilenmiş gibi… Ama asıl farkı anlamak için Windows  7 ye yeniden dönüş yapmak gerekti ki win8 hız konusunda diğer tüm sürümlerinden şaşırtıcı derecede hızlı bir işletim sistemi olmuş.

Neyse,  yeniden Windows 7 64 bit yükledim. Performans benim hayal ettiğim gibi olmadı… sebebi ise  dizüstü bilgisayarımın işlemcisinin yavaş kalması.Dizüstü bilgisayarımı yenilemeyi düşünürken 250 TL ye performansını arttırarak eski haline göre hem daha hızlı hemde daha sessiz, çabuk ısınmayan, dolayısıyla fanı çok fazla açmayan , şarzı daha uzun giden bir dizüstü bilgisayara sahip oldum.

İster masaüstü ister dizüstü bilgisayarınız olsun, yeni yada eski fark etmez, gerçek hıza ulaşmak , uygulamaları hızlı çalıştırmak, bilgisayarınızın açılmasını , programlara yanıt vermesini  oturup beklemek istemiyorsanız mutlaka bir SSD harddisk kullanın.

1 Comment

  1. […] topladığım oyun bilgisayarı için A8 X4 5600K (3.60GHz 4MB 100W FM2) işlemci kullandım. SSD Harddisk kullanarak harika perfornmas elde ediyorsunuz gerçekten. İşlemcinin merak ettiğim performansı […]

Bir cevap yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.